Serverio įdiegimas

Iš GTA-Online Wikipedia.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

Serverio failų gavimas

Norint sukurti SA-MP serverį turėti SA-MP klientą neužtenka. Serveriui kurti mums prireiks specialių serverio failų. Dabartinė SA-MP serverio stabili versija yra 0.3.7 R2-2. Kaskart atsinaujinus SA-MP, naujausius serverio failus galite atsisiųsti iš oficialios modifikacijos svetainės www.sa-mp.com. Tinklalapyje paspauskite nuorodą pavadinimu Downloads ir nueisite į siuntinių skyrių. Atsivėrusiame puslapyje turėtumėte matyti kelių rūšių SA-MP serverio failus.

Operacinė sistema Versija
SA-MP Windows Server 0.3.7 R2-2-1
SA-MP Linux Server (x86) 0.3.7 R2-2-1

Šie failai skirti specialiai operacinei sistemai, kurioje jūs planuojate kurti savo SA-MP serverį. Jei naudosite Windows aplinką ( Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2003, ... ) pasirinkite pirmąjį variantą. Jei jūsų operacinė sistema yra Linux, tuomet pasirinkite antrąjį variantą.

Turbūt pas daugumą kompiuteriuose yra naudojama Windows operacinė sistema, tuomet kyla klausimas, "Kur naudoti Linux serverio failus?". Atsakymas praprastas. Dauguma serverių su projektais nėra laikomi paprastuose buitiniuose kompiuteriuose, kadangi kompiuterį tektų laikyti įjungti gana ilgai, o tai nemažai kainuotų, beto reiktų gana greito interneto. Tokių serverių savininkai nuomojasi VPS ( Virtualų privatų serverį ) ir jame laiko serverį. Toks serverio laikymas kainuoja žymiai pigiau, bei saugiau, kadangi daugumoje tokių serverių naudojama Linux operacinė sistema.

Jei norite išbandyti bandomąsias San Andreas Multiplayer versijas, kurios yra kūrimo stadijoje bei nesiūlomos naudoti viešiems serveriams, atsisiųskite šias nurodytas bylas:

Klientas Serveris Versija Data
SAMP Icon 16x16.png Šis atnaujinimas skirtas tik klientui. 0.3.7 R2-2 pre-release 2017-09-21

Serverio įdiegimas

Serverio įdiegimas nėra sudėtingas procesas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Atsisiuntę serverio failus savo naudojamai operacinei sistemai, juos atsidarykite su archyvavimo programa, kadangi failai bus archyve. Tam galima naudoti įvairius archyvatorius. Aš naudosiu turbūt gana dažnam žinomą programą WinRAR. Paspaudžiame ant serverio failų archyvo su dešiniu klavišu ir pasirenkame pasirinkimą "Extract to ...". Archyvatorius turėtų išskleisti failus į naują katalogą.

Idiegimas 1 I3.png Idiegimas 2 I3.png Idiegimas 3 I3.png

Serverio failai

Dabar atsidarykime atsiradusį aplankalą ir apžvelgsime jame esančius serverio failus.

Serverio Failai I3.png


Pradėsime nuo tekstinių bylų.

Failas Paskirtis
server-readme Serverio paleidimo instrukcija anglų kalba.
samp-license Licenziją, kurią turėdami galite laisvai sukurti SA-MP serverį. Taippat jį vertėtų pasiskaityti prieš pradedant kurti serverį, nes jame surašytos taisyklės, kurių reikia laikytis kitaip licenzija, kurią turite, negalios.
server.cfg Pagrindiniai serverio nustatymai. Su šiais nustaymais susipažinsime vėliau. (*)

(*) Neišsigąskite, jog failo piktograma skirasi nuo prieš tai minėtų tekstinių bylų. Ji turi kitą failo plėtinį cfg. Ji atidaroma su bet kuriuo tekstinių bylų redaktoriumi.

Ką gi... Likę failai yra svarbiausios serverio dalys.

Failas Paskirtis
samp-server.exe Šis failas yra pagrindinė serverio dalis. Jame vyks jūsų suprogramuoti procesai.
samp-npc.exe Šis failas bus naudojamas tik tuomet jei savo serveryje naudosite NPC.
announce.exe Failas reikalingas norint, jog jūsų serveris pasiektų pagrindinį SA-MP serverį, kuriame saugoma informacija apie jūsų serverį. Kitaip tariant, jis padeda jūsų serverį rodyti kitiems žaidėjams savo SA-MP serverių naršyklėje.

Pereikime prie serverio aplankų.

Failas Paskirtis
filterscripts Jame laikomi serverio priedai ( įvairūs suprogramuoti skriptai ), kuriuos galite atjungti/prijungti prie serverio veikimo nesustabdę serverio darbo.
gamemodes Laikomi jūsų serverio pagrindiniai suprogramuoti skriptai, be kurių serveris neveiks.
include Šis aplankas nėra būtinas. Jame galite saugoti norimą informaciją. Taippat galite sukurti savo norimą aplanką su norimu pavadinimu, kuriame laikysite savo informaciją, kurią galėsite naudoti serverio tikslams.
npcmodes Aplankas skirtas saugoti prieštai minėtų NPC informacijai.
pawno Speciali programa, skirta programuoti SA-MP skiptams.
scriptfiles Aplankas skirtas saugoti įvarius duomenis.

Serverio įjungimas

Serverio įjungimas nėra sudėtingas dalykas. Pirmiausia atsidarykime savo serverio aplanką ir susiraskime anksčiau minėtą failą samp-server. Paspauskite ant jo 2 kartus. Jeigu buvote atidūs, turėjote pastebėti juodą programos langą, kuris staiga išsijungė. Išsijungimo priežastis yra ta, jog serverio nustatymai nepilnai sukonfigūruoti.

Vėl atsidarykite savo serverio aplanką ir turite pamatyti naujai susikųrųsįą tekstinę bylą server_log. Atsidarykime ją su betkokiu tekstinių bylų redaktoriumi. Šioje byloje bus laikomi visi įrašai, kurie bus atspauzdinami serverio konsolėje ( tame juodame lange, kuris prieš tai staiga išsijungė ). Taigi matote, jog byloje kažkas užrašyta angliškai:

Loaded log file: "server_log.txt".
----------

SA-MP Dedicated Server
----------------------
v0.3b R2, (C)2005-2010 SA-MP Team

[14:05:08] Error: Your password must be changed from the default password, please change it.

Byloje skaitome tekstą nuo apačios ir ieškome pirmos klaidos dėl kurios išsijungė serveris. Jei mokate anglų kalba, pamatę žodį Error, turėjote suprasti, jog kažkur įvyko klaida. Paskaičius klaidos aprašymą suprantame, jog serveris neįsijungia dėl to, jog serverio slaptažodis nėra nustatytas.

Norint nustatyti slaptažodį atsidarykime kitą tekstinę bylą server. Primenu, jog šioje byloje laikomi serverio pagrindiniai nustatymai. Atsidarę bylą susiraskime eilutę su žodžiu rcon_password. Prie jo matome kitą žodį changeme. Tai prieš tai esančio žodžio reikšmė. Pakeiskime žodį changeme į kitą reikšmę, pvz: 123456. Išsaugome bylos pakeitimus. Nuo šiol mūsų serverio slaptažodis bus 123456.

Vėl du kartus spustelkite ant samp-server programos. Jei serverį įjungiate pirmą kartą, jums turėtų atsiverti papildomas Windows Security langas su pranešimu apie programos prašymą prisijungti prie interneto. Paspauskite Unblock pasirinkimą. Dabar serveris galės prisijungti prie interneto.

Serveris I3.png

Grįžkime prie serverio lango. Matome, jog jame yra įvairaus teksto, su įvairias pranešimais. Ką gi sėkmingai serverį įjungėme. Dabar galima serverį išjungti. Tai padarykime į konsolę įvędę komandą exit.

Gamemode nustatymas

Dabar pabandysime paleisti konkretų gamemode serveryje.

Pirmiausia atsidarykite savo serverio pagrindinį aplanką bei suraskite jame gamemodes aplanką. Atidarę jį jau turėtumėte matyti keletą failų. Tai gamemode failai. Norint, jog serveris taisyklingai paleistų gamemode'ą, aplanke turi būti leidžiamo gamemode'o failas su amx plėtiniu. Taigi... Į aplanką gamemodes įkelkite norimo gamemode amx failą.

Įkėlę failą gryžkite į pagrindinį serverio aplanką ir atidarykite nustatymų failą server.cfg. Jame susiradę eilutę gamemode0 prie jos prirašykite leidžiamo gamemode'o failo pavadinimą. Mano atveju tai bus:

gamemode0 lvdm 1

Primenu, jog "1" reiškia šio gamemode'o paleidimo kartus.

Uždarykite šią bylą išsaugoję pakeitimus. Dabar galite įjungti serverį ir išbandyti norimą gamemode'ą.

Filterscript'ų kontroliavimas

Filterscript'ai valdomi taippat kaip gamemode'ai.

Norėdami paleisti filtersctipt'ą, primiausia atidarykite serverio aplanke esantį aplanką - filterscripts. Tai aplankas, kuriame turės būti laikomi filterscript'ų failai su amx plėtiniu.

Susiradę norimą filterscript'ą, įkelkite jo amx failą į nurodytą katalogą ir atsidarykite server.cfg bylą. Joje susiraskite eilutę filterscripts. Prie jos prirašykite naudojamo filterscript'o failo pavadinimą.

Pavyzdys:

filterscripts adminspec

Norėdami prie serverio prijungti daugiau filterscriptų, jų pavadinimus atskirkite tarpo simboliu. Tik neužmirškite, jog maksimalus filterscriptų kiekis yra 16.

Jei serveriui veikiant užsimanysite atjungti filtersctipt'ą, tuomet jums reikės serverio konsolėje pasinaudoti komanda unloadfs. Įvedę šią komandą prie jos parašykite norimo atjungti filterscript'o pavadinimą. Apie veiksmo sėkmę jums praneš pats serveris:

Filterscript I3.png

Plugin'ų naudojimas

SA-MP modifikacijoje yra galimybė prie serverio prijungti įvairius plugin'us, kurie atlieka tam tikrą paskirtį. Jų naudojimas nėra sudėtingas dalykas. Svarbiausia, jog plugin'o failai būtų serverio pagrindiniame aplanke esančiame plugins aplanke.

Taigi norėdami prijungti kokį nors plugin'ą... Įkelkime jo failus į nurodytą aplanką. Svarbu nepamiršti, jog dažniausiai kiekvienai operacinei sistemai reikia turėti atskirus plugin'o failus. Įkėlę plugnio failus, atsidarykite serverio nustatymų tekstinę bylą server.cfg ir joje susiradę eilutę plugins, prie jos surašykite visus naudojamus pluginus. Štai ir viskas. Paleidus serverį, automatiškai bus paleistas ir pluginas.

Asmeniniai įrankiai
San Andreas Multiplayer